بازاريابي شبكه ای چيست و بازارياب شبكه اي كيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ساخت وبلاگ
چکیده :   با وجود قضاوت هاي   نادرست بسیاری افراد و همچنین علی رغم بکار گیری نادرست، توسط برخی افراد غیر  آگ... با عنوان : بازاريابي شبكه ای چيست و بازارياب شبكه اي كيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بخوانید :


  با وجود قضاوت هاي
   نادرست بسیاری افراد و همچنین علی رغم بکار گیری نادرست، توسط برخی افراد غیر  آگاه، بازاریابی شبکه ای از پتانسیل اجرایی استثنایی برخوردار است . در هر  شاخه چندین سیب خراب وجود دارد و در این صنعت گاهی بیش از آنچه انتظار میرود.

مقدمه بازاريابي شبكه اي :

از حوالی سال 1930 مفهومی به نام بازاریابی شبکه ای از کشور آمریکا آغاز شد. در این روش تولیدکننده به جای اینکه کالاهای خود را از طریق عوامل پخش با درصد کمیسیون بالا به فروش برساند از طریق خود مردم و مشتریان این کار را انجام می دهد. بدین طریق شبکه ای از مشتریانی که تمایل دارند در  کار فروش به تولیدکننده کمک کرده و منفعتی نیز برای خود کسب نماید امر  بازاریابی و فروش کالا را بر عهده می گیرند.

 در بازاريابي شبكه اي شما در اطلاعات یکدیگر سهیم میشوید و ارتباطات حرفه ای وشخصی تان را  گسترش میدهید. شما به خاطر در اختیار گذاشتن اطلاعاتتان با دیگران که منجر به  فروش محصولات میشود، پاداش میگیرید: بازاریابی شبکه ای به شما این توان را ميدهد که سازمانهای فروش شبکه ای خودتان را از تماسها و ارتباطات شخصی و حرفه ایتان بنا کنید که همچنین این امکان را به همه میدهد که کار مشابه را انجام دهند و شبکه شما را دارای رشدبه صورت تصاعدي كنند.

چرا افراد به بازاريابي شبكه اي گرايش دارند: 

  در بازاريابي شبکه ای نیز مانند هر حرفه دیگر میتواند افراد شرور و کلاهبردار را در خود  جای دهد      و مانند هر کسب و کار دیگرمنجر به ورشکستگی و یا موفقیت شود.در طی 60 سال گذشته از ایجاد این حرفه به شکل امروزی شرکت های بسیاری با این شیوه ی توزیع کالا تاسیس شده اند.شمار زیادی فعالیت خود را در طی 2-3 سال اول متوقف  کرده اند وشمار زیادی هم بعد از گذشت سال ها به فعالیت خود ادامه داده اند. تجربه و آمار و ارقام نشان داده است که بعد از ورود بازاریابی شبکه ای به هر کشور شمارزیادی از اقشار مختلف جامعه با سطح تحصیلات گوناگون به این حرفه  روی آورده اند. كه برخي دلايل ان به شرح زير ميباشد.   

«بازاریابی شبکه ای» به عنوان فرصتی برای همه اقشار جامعه، به خوبی می تواند نگرانی افراد را برای دوران بازنشستگی و پیری برطرف کند.از بارزترین ویژگی های «بازاریابی شبکه ای» شروع آسان و برپا کردن یک حرفه و تجارت، با کمترین هزینه و حداقل توانایی ها و امکانات است.
برای بنا کردن این تجارت، هیچ نیازی به دفتر کار، کارمندان متعدد، سرمایه وخرج های اولیه، وام های بانکی، تبلیغات پرهزینه، سالها منتظر سودآوری نشستن، داشتن ارتباطات قوی در بازارهای مختلف و مهارت های مدیریت کارمندان و ... نیست.
اصولا شروع یک تجارت علا وه بر این مقدمات و هزینه ها، همواره با ریسک نسبتا بالایی همراه است و بسیاری از افراد حتی با داشتن علم و توانایی ایجاد یک تجارت شخصی، اما به دلیل نداشتن پشتوانه لازم مالی، یا سراغ آن نمی روند و یا خیلی زود در آن کار ورشکست می شوند.
آن چیزی که در بازاریابی شبکه ای بسیار قابل توجه است این است که معمولا با هزینه ای بسیار ناچیز می شود آن را شروع کرد و شرکت های بازاریابی شبکه ای آموزش های لازم برای ایجاد یک تجارت شخصی را با رغبت تمام دراختیار افراد می گذارند و به آنها کمک می کنند تا در کسب مهارت های کاری و مدیریتی موفق باشند و افراد در این تجارت، مهارت هایی را یاد می گیرند که در کمتر جایی به آنها آموزش داده می شود.و جالب این که اگر هم فرد نتواند و یا نخواهد این حرفه را ادامه دهد، هیچ ضرر خاصی متوجه او نخواهد شد.
اما از آن طرف کسانی که در این حرفه مانده و آن را به خوبی ادامه داده اند، به مهارت های بسیار ارزشمندی در زمینه های مختلف مدیریتی و خودسازی و کسب موفقیت دست یافته اند و در حال حاضر از بزرگترین مربیان روش های موفقیت و کامیابی در کار و زندگی در سراسر دنیا هستند.
علا وه بر تمام این دلا یل و جاذبه ها«بازیابی شبکه ای» یک روش قوی و سود آور برای فروش محصولا ت و ارائه خدمات مختلف است. با نگاهی به آمار شرکت های چند میلیارد دلا ری که در طول این سال ها، این صنعت را سر پا نگه داشته و آن را گسترش داده اند و شرکت های عظیمی که بخشی از فروش کالا ها و خدمات خود را به این روش انجام می دهند، می توان به علا قه صاحبان شرکت های بزرگ و مراکز مهم تجاری و اقتصادی به این صنعت پی برد.
همه روزه اطلا عات و آمار دقیقی از فروش قابل توجه این شرکت ها و گسترش این صنعت در سراسر دنیا، بر روی سایت های اینترنتی انجمن فروش مستقیم (DSA) و فدراسیون جهانی انجمن های فروش مستقیم (WFDSA) قرار می گیرد و مقالا ت و کتاب های متعددی درباب مزایای این صنعت شگفت انگیز منتشر می شود.
مواردی که به اختصار گفته شد بخشی از مهمترین جاذبه های بازاریابی شبکه ای و دلا یل ورود افراد به آن بود که با نگاهی عمیق تر و دقیق تر می توان لزوم توجه جدی به این صنعت را دریافت. امیدواریم در فرصت های بعدی بتوانیم همراه با آماری دقیق و مستند از وضعیت این صنعت در دنیا جنبه های مثبت و تاثیر گذار آن را به خصوص در کشور خودمان بررسی کنیم. بدون شک این مطالب تنها اشاره ای گذرا به فواید و کاربرد صنعت بازاریابی شبکه ای در جامعه است و امید داریم اثری هر چند اندک! در برانگیختن انگیزه های کارشناسان و اساتید اقتصاد و مسوولا ن کشور برای نگاهی جدی تر به این حرفه داشته باشیم.

...
نویسنده : گروه ویژه هدف سازان زندگی بازدید : 308 تاريخ : سه شنبه 18 بهمن 1390 ساعت: 14:53

آرشیو مطالب

نظر سنجی

به نظر شما دليل ارجحيت پنبه ريز به ساير شركت ها چيست؟

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :